Firma Pontex, spol. s r.o. úspěšně působí v České republice od roku 1991. V současné době ve firmě pracuje přes 100 zaměstnanců. Hlavním oborem činnosti je projektování dopravních staveb, zejména mostů a inženýrských konstrukcí, komplexní práce stavební diagnostiky, dále zajišťování inženýrské činnosti, technických dozorů, supervizí a technické asistence.

Společnost byla založena v Praze, kde sídlí její centrála. V roce 1993 byla otevřena filiálka v Českých Budějovicích, v roce 1999 středisko v Plzni a v roce 2004 detašované pracoviště v Liberci.

Projektové práce jsou zajišťovány komplexně včetně zajištění územních rozhodnutí a stavebních povolení, resp. povolení záměru, zajištění technického dozoru stavebníka a všech dalších činností nezbytných k realizaci stavby. Pracovníci firmy mají dlouholeté zkušenosti z projektování a konzultačních služeb u nás i v zahraničí. Firma se podílela na výstavbě řady významných staveb dopravní infrastruktury v Česku (výstavba dálnice D5, D8, dálniční okruh kolem Prahy, modernizace dálnice D1, …), na rekonstrukcích zásadních mostních děl (Žďákovský most, Lanový most na Jižní spojce, mosty Sedlice Koberovice na D1, …), ale i na významných projektech v zahraničí (mosty na vysokorychlostní trati na Tchaj-wanu, obálka havarovaného reaktoru v Černobylu, most Queensferry Crossing ve Velké Británii, nosné konstrukce nových budov v oblasti Checkpoint Charlie v Berlíně, …) většinou ve spolupráci s renomovanými zahraničními partnery.

Společnost Pontex je členem fib, IABSE, CACE a ARI.